Důležitost tréninku nohou

důležité info pro ty, co přistoupili na železnou hru

Moderátoři: pascal, keba

Filaxis
Supporter

Příspěvekod Filaxis » 13. dub 2007 14:58

blaster18 píše:
Filaxis píše:No neviem, ten tenis neucitis hned....ale po rokoch. Sak uvaz, nech cokolvek destruujes - ako sa ti to podari skorej, tlakom, alebo narazmi? Ja myslim, ze skorej narazanim...

Je fakt, že asi nárazy, ale na tenise tahám jenom svoje tělo a je to docela přirozený pohyb. Oproti tomu když si naložím na dřep 200kg, tak to zatížení stoupne o 200% a to moc přirozené není ani pro zdravého člověka, natož na to moje koleno.

Ale s tyma 200kg mas cisty cas drepovania moznaj 5min...ani to nie...
Chapem, co chces povedat. Ale beztak verim skor tomu, ze silove sporty setria klby omnoho viac ako narazove...futbalisti na dochodku a zdrave kolena, to je asi rovnako pravdepodobne ako dozit sa stovku v Afrike...
Silovy trening je viac nez len dvihanie zeleza. Je to forma meditacie, filozofia, zivotny styl.

hruda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hruda » 13. dub 2007 14:59

Blaster:
Nepochopil si ako som to myslel.

Pri hentych sportoch sa ti dojebavaju kolena a vobec si to pritom ani nevsimnes(necitis),lebo to neni az taky jednorazovy silovy napor. Citis to az pri drepoch.

Ked robim dva sporty (futbal,posilka), tak skor si dojebem kolena pri futbale,ale kedze pri nom ich necitim,tak to kazdy hodi na posilovani.

blaster18

Příspěvekod blaster18 » 13. dub 2007 15:05

Hruda: Na tom něco asi bude, ale pro mě to stejně nic nevyřeší, protože to koleno nemám špatné ze sportu (druhé je OK, dřep na té zdravé noze není problém) a ani se to pravděpodobně nijak výrazně časem nespraví. Další důvod, proč je u mě klasický dřep problém je fakt, že mám skoro 190cm a hodně by to odnesla spodní záda. Ale zkusím toho Hackena, jak mně Folis poradil a uvidím.

Filaxis: To máš taky pravdu, ale já nesportuju na vrcholové úrovni, ani nijak extrémně často, takže bych řekl, že mě ty ostatní sporty nijak neohrožují.
Naposledy upravil(a) blaster18 dne 13. dub 2007 15:06, celkem upraveno 1 x.

Jack

Příspěvekod Jack » 13. dub 2007 15:06

já mám pocit,že jsem dřív někde četl,že při dopadu (např. u basketbalu) je přetížení na kolena daleko větší než při cvičení se závažím. Ale aby sis neměl kur... kolena,tak to by si musel sedět doma na prdeli a nic nedělat.

Head2k

Příspěvekod Head2k » 13. dub 2007 15:21

Přirovnal bych to k únavě materiálu (nebo opotřebení) např. nějaké strojní součástky. Je důležitý počet zatěžovacích cyklů i použitá zátěž. Při nějakém mezním zatížení se součástka poruší už při prvním cyklu, když použiješ 10% z mezního zatížení, vydrží např. 10 000 cyklů. Kdybys jí ale testoval po 5 000 cyklech znovu na mezní zatížení při jednom cyklu, zjistil bys, že naměříš pouze např. 70% původní pevnosti. Doufám, že analogie je zřejmá. Nevím, jak závislost vypadá u kolene, ale to, že nebolí, ještě neznamená, že se neopotřebovává.

blaster18

Příspěvekod blaster18 » 13. dub 2007 19:22

Head2k: Analogie je pěkná, ale nevím, jestli ji jde použít u člověka. Navíc já mám špatný (trvale poškozený) úpon a ne opotřebovaný kloub.

Mwerte

Příspěvekod Mwerte » 14. dub 2007 10:37

mě křupou a vržou kolena už od mala a za poslední půl rok, co jsem začal trochu dřepovat, tak pravý koleno už skoro nezlobí a levý je taky lepší...

Head2k

Příspěvekod Head2k » 17. dub 2007 21:36

Je teda fakt, že mě taky píchalo v koleni při dřepech, a to ve spodní fázi pozitivního pohybu, ale asi po měsíci nebo dvou dřepování se to spravilo. Myslím, že to bylo zčásti tím, že jsem na začátku měl mizernou techniku a teď už je lepší, a zčástí tím, že jsem si se svým kolenem na férovku promluvil a řekl jsem mu, že dřepovat kvůli němu nepřestanu a ať se s tím vyrovná. Dost často takováhle domluva pomůže. Ono když vidělo, že mě nepřesvědčí, tak sice chvíli zlobilo, ale pak to vzdalo a začalo zpevňovat vazy.

Ovšem tenhle přístup u výrazněji poškozeného kloubu asi fungovat nebude...:)

Zpět na “Začátečníci”